Čo je krav maga

Krav Maga je unikátny systém sebaobrany. Krav maga sa dá preložiť do slovenčiny ako „boj z blízka“. Tento systém sebaobrany ktorý bol pôvodne vyvinutý pre izraelskú armádu a následne systém bol prepracovaný pre použitie pre civilistov je unikátny okrem iného tým, že systém je stále otvorený a aktuálny a preto systém reaguje na aktuálne hrozby, typy útokov a zmeny okolností.

Čo nie je Krav Maga?

Krav maga nie je ani bojové umenie, ani bojový šport. Nemá svoje pravidlá, nie je férový. Krav Maga ako systém sebaobrany dovoľuje všetko v snahe chrániť si vlastný život alebo pri ochrane tretej osoby.

Ako funguje Krav Maga?

Krav Maga je unikátny a logický systém sebaobrany, bojových schopností a obranných taktík. Tréningová metóda sa zakladá na adaptácii inštinktívnych reakcií do základnej techniky, ktorá je rozvinutá do maximálnej efektívnosti. Techniky Krav Magy majú za cieľ, aby sa dali naučiť za čo najkratší čas a aby efektivita techník bola zachovaná aj v stresových situáciách.

Pre koho Krav Maga je?

Krav Magu môžu trénovať ľudia nezávisle od postavy, veku a pohlavia, pričom pod vedením certifikovaných inštruktorov môžu dosiahnuť svoje ciele a naplniť si svoje potreby. Na tréningoch u nás sa stretávajú rôzne generácie a pohlavia ale aj ľudia s rôznymi telesnými zdatnosťami a vďaka tomuto vieme vytvoriť čo najreálnejšie okolnosti a hrozby na tréningu.

Na čo je Krav Maga zameraná?

Krav Maga ako systém sebaobrany obsahuje tieto prvky:

  • ako zabrániť a vyhnúť sa stretom, uniknúť z konfliktných situácií
  • ako používať každodenné predmety pre sebaobranu a boj
  • techniky pri neozbrojených útokoch, ako sú kopy, údery, hody, rôzne úchopy, škrtenia, atď.
  • techniky pre ozbrojené hrozby a útoky s nožom a inými ostrými predmetmi ako aj pri palici a podobných predmetoch
  • techniky pre hrozby s krátkymi alebo dlhými strelnými zbraňami
  • ako padať a zminimalizovať pád na zemi
  • ako sa brániť, keď sa bojuje na zemi
  • ako sa vysporiadať s viacerými útočníkmi
  • ako brániť iných ľudí, tzv. ochrana tretej osoby

Technické stupne

Pre ohodnotenie študentov sú v KMG zavedené tieto technické stupne: P1 až P5 (P-Practicioner Level); G1 až G5 (G-Graduate Level); E1 až E5 (E-Expert Level); Master 1 až Master 3. Vo všeobecnosti platia tieto pravidlá: Od začiatku po P1 vyčkávacia doba: 4mesiace, P1-P2: 5mesiacov, P2-P3-P4-P5: 6mesiacov, P5-G1: 6mesiacov, G1-G2-G3-G4-G5: 6mesiacov, G5-E1: 1rok, E1-E2: 2roky, E2-E3: 3roky. Väčšina ľudí nerobí skúšku kvôli diplomu a nášivkám, ale určite je skúška dôležitou spätnou väzbou pre každého, kde sa kto nachádza s vedomosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *